V čom je Lestival jedinečný?

Spája rodinu, fantáziu a les do jedného zážitku


„Lestival je vôbec prvým fantazijným festivalom na Slovensku, ktorým oživujeme nielen náš malebný 17-hektárový park v Dolnej Krupej, kde žil a tvoril Ludwig Van Beethoven, ale najmä otvárame fantáziu malým aj veľkým“

Nikola Novotová, organizátorka festivalu

  • 14 koncertov
  • 20 Dobšinského bytostí
  • 10 tvorivých dielní
  • 30 čarovných inštalácií
  • 10 divadiel a autorských čítaní


23. - 24. 5. 2020 Dolná Krupá

Lestival je zelený
a plný vzduchu

Podujatie sa rozprestiera na ploche 17 hektárov. Stovky stromov, jazero a množstvo oddychových zón mu vytvárajú ideálne podmienky na celodenné snívanie. Aj Zlatovláska k nám chodí na kyslíkovú masku..


Najmenším návštevníkom uviažeme na ruku náramky s telefónnymi číslami rodičov, aby sa v rozľahlom areáli nestratili, ustelieme postieľky a siete na popoludňajší odpočinok v tieni stromov.


Lestival oživuje
Slovanskú mytológiu

Vedeli ste, že slovanské víly vynikajú silou a ich kvetmi je materina dúška a jasnec? Že existujú oblačné víly, lesné víly aj vodné víly? Že sa víly vedia sa premeniť na zvieratá?


Lestival odkrýva od rána až do hlbokej noci zabudnuté tajnosti z ríše fantázie.


Lestival je inšpirovaný svetom Dobšinského a nechýba mu zmysel pre humor

Stretnete tu jednorožca na bicykloch s tromi prevodmi, víly, čo tancujú floss dance, drakov, ktorí ľúbia cukríky a Laktibradu, čo vymenil kaše za kapučíno.


Pozvanie prijala aj Princezná Dlhý nos, Najvyššia čarodejnica, Valibuk, Dlhý, Široký a Bystrozraký, Zlatá priadka či Braček Jelenček.


Lestival je pre celé rodiny, nielen pre deti

Program na pódiách sme namiešali tak, aby si ho užili všetky tri generácie. Zaznie u nás folk, pop, elektronika aj opera.


Dospelí si môžu na Lestivale počas dňa u nás zacvičiť jógu, zažiť rôzne bylinkové workshopy, naučiť sa hrať na kalimbu či oddýchnuť si vo vankúšovej zóne Prípecok či v lesnej obývačke Panta Rhei s množstvom kníh a autorským čítaním.


Lestival je voňavý a nakŕmi aj fajnšmekrov

Tento rok sa môžete na festivale tešiť na bohaté stánky a stolčeky, prestri sa všetkých druhov. Posilňujeme našu gastro zónu, aby ste sa mohli dosýta najesť naozaj za každým stromom.


Tešte sa na mäsové, vegetariánske, vegánske, ovocné, polievkové, koláčové aj malinovkové lahôdky. Prídu k nám aj viaceré kaviarne na vozíkoch, aby ste si mohli dať silnú kávu a vydržať do hlbokej noci.


Lestival je najkrajší, keď si ho dotvoríte vlastnou fantáziou

Skúste to už 18. Mája. Tento rok. Možno zbadáte medzi stromami mihnúť sa jednorožca alebo natrafíte na jazernú vílu, ako trénuje kraula.


Stačí len trochu privrieť oči. Ostatné už nechajte na nás. Z Lestivalu vám spravíme zážitok na celý rok.Nikola Novotová, organizátor festivalu

„ V prvom ročníku nás navštívilo 4 000 ľudí. Už doobeda sme mali vypredané. V tomto ročníku chceme priniesť ešte viac Dobšinských inštalácií, fantazijných svetov. Je sa načo tešiť, už v úvode si deti budú môcť odtrhnúť priamo z domčekov voňavé medovníčky, cez deň kŕmiť draka cukríkmi, no a v noci budú lietať riečne ryby nad jazerom. Našim obľúbeným heslom je:
Uvidíte, čo ste ešte nevideli.” :)